44-100 Gliwice
kaktus.jr@interia.pl

Niezbędne wyposażenie

Wyposażenie uczestnika wyjazdu narciarskiego 1 dniowego

Każdy z uczestników zobowiązany jest do jazdy w:
– kasku narciarskim
– kamizelce szkółkowej

Dziecko bez kasku nie zostanie dopuszczone do zajęć na stoku.

Kamizelki zostaną wypożyczone uczestnikom szkolenia narciarskiego na cały sezon narciarski.

Każdy z uczestników zobowiązany jest do posiadania własnego sprzętu narciarskiego tj. nart, butów i kijów narciarskich, kasku narciarskiego i odpowiedniego ubioru (pkt następny).

Prosimy by narty dzieci początkujących były podpisane imieniem i nazwiskiem przy pomocy markera. Narty do transportu winny być zabezpieczone pokrowcem.

Dzieci uczestniczące w zajęciach powinny posiadać:
– ubranie narciarskie: kombinezon albo spodnie narciarskie i kurtkę, czapkę, 2 pary rękawiczek, skarpety na zmianę, gogle, krem z filtrem
– buty narciarskie i kask spakowane do plecaka
– narty spakowane do pokrowca
– pieniądze na karnet

Dzieci początkujące („maluchy”) – powinny mieć spakowane, w opisanej dodatkowej torbie, komplet rzeczy na zmianę, takie jak rajstopy / getry, majtki, skarpety, spodnie narciarskie.

Wyposażenie uczestnika obozu zimowego / narciarskiego

BARDZO PROSZĘ NAJPIERW PRZECZYTAĆ DOKŁADNIE PONIŻSZE INFORMACJE A NASTĘPNIE ZASTOSOWAĆ PRZY PAKOWANIU

ODZIEŻ

– bielizna,
– przypory toaletowe (ręcznik, szczoteczka do zębów + pasta, mydło, szampon, krem z filtrem UV itp.),
– kąpielówki / strój kąpielowy,
– koszulki z krótkim rękawem,
– krótkie spodenki,
– golf,
– bluza z długim rękawem lub polar,
– spodnie dresowe,
– spodnie inne (np. jeans’owe),
– spodnie narciarskie (najlepiej 2 pary),
– skarpety narciarskie (min. 5 par),
– kalesony/rajstopy (min. 2 pary),
– kurtka narciarska,
– czapka zimowa,
– rękawice narciarskie (min. 2 pary),
– okulary przeciwsłoneczne z filtrami UV,
– klapki,
– buty sportowe,
– buty zimowe,

SPRZĘT NARCIARSKI

– KASK NARCIARSKI – obowiązkowo,
– narty i kije (narty spięte rzepami, najlepiej zapakowane w podpisany imieniem i nazwiskiem pokrowiec),
– buty narciarskie,
– kamizelka szkółkowa,
– kurtka narciarska,
– spodnie narciarskie,
– rękawic narciarskich (min. 2 pary),

PAKOWANIE W/W RZECZY

Ubrania pakujemy z ROZSĄDKIEM do dużego plecaka / torby podróżnej. Prosimy, żeby dziecko było spakowane do JEDNEGO dużego bagażu (plecaka / torby podróżnej / walizki) oraz JEDNEGO MAŁEGO plecaka podręcznego. Prosimy o PODPISANIE bagaży.

TEGO LEPIEJ NIE ZABIERAĆ

Jeżeli jest to możliwe, prosimy o nie zabieranie przez dzieci telefonów komórkowych, gier elektronicznych, dużej ilości zabawek (dodatkowy bagaż z zabawkami nie jest wskazany !!!) i innych wysokowartościowych rzeczy, np. aparatów fotograficznych, komputerów, samochodów zdalnie sterowanych, itp.

w/w urządzenia elektroniczne dzieci zabierają na własną odpowiedzialność rodziców / opiekunów!

PIENIĄDZE – KIESZONKOWE i NA WYCIĄGI – 2 KOPERTY

Imieniem i nazwiskiem dziecka podpisujemy dwie koperty.

Do pierwszej koperty wkładamy kartę obozową, książeczkę zdrowia / kartę chipową – na kopercie wypisujemy zawartość.

Do drugiej koperty wkładamy pieniądze kieszonkowe dziecka oraz pozostałą część pieniędzy za obóz – na kopercie zapisujemy ilość włożonej gotówki oraz ich przeznaczenie.

Pieniądze kieszonkowe trafią do „banku obozowego”, o którym mowa na zebraniu.

Koperty wkładamy do bagażu głównego – prosimy nie wkładać do bagażu podręcznego !!

Wyposażenie uczestnika obozu letniego

ODZIEŻ

– bielizna,
– przybory toaletowe:
– ręczniki – do wycierania się i do leżenia na plaży,
– szczoteczka do zębów + pasta,
– mydło,
– szampon,
– krem z filtrem UV
– itp.
– kąpielówki / strój kąpielowy,
– koszulki z krótkim rękawem,
– krótkie spodenki,
– golf,
– bluza z długim rękawem i / lub polar,
– spodnie dresowe,
– spodnie inne (np. jeans’owe),
– kalesony / getry / rajstopy,
– kurtka przeciwdeszczowa (sztormiak) i/lub zimowa/ciepła,
– czapka z daszkiem,
– czapka zimowa,
– rękawiczki ciepłe z długimi palcami,
– okulary przeciwsłoneczne z filtrami UV,
– sandały,
– klapki,
– buty sportowe,
– buty do wody (patrz pkt. niżej),
– KASK ROWEROWY,
– strój rowerowy w miarę możliwości (rękawiczki rowerowe, koszulka, spodenki)…

EKWIPUNEK ROWEROWY I WODNY

Poza rowerem, obowiązkowym wyposażeniem dziecka jest KASK ROWEROWY. Ponad to proponujemy w miarę możliwości (nieobowiązkowo) zabranie stroju kolarskiego oraz stroju piankowego do sportów wodnych. Mile widziane specjalne buty piankowe z antypoślizgową podeszwą (surfingowe), które doskonale sprawdzają się również podczas żeglarstwa w każdych warunkach pogodowych skutecznie chroniąc stopy przed uszkodzeniem na różnego rodzaju wystających elementach na jachcie – mogą być zastąpione tenisówkami z miękką jasną podeszwą.

PAKOWANIE W/W RZECZY

Ubrania pakujemy z ROZSĄDKIEM do dużego plecaka / torby podróżnej / walizki. Prosimy, żeby dziecko było spakowane do JEDNEGO dużego bagażu (plecaka / torby podróżnej / walizki) oraz JEDNEGO MAŁEGO plecaka podręcznego – jedzenie, picie na drogę. Prosimy o PODPISANIE bagaży.

TEGO LEPIEJ NIE ZABIERAĆ

Jeżeli jest to możliwe, prosimy o nie zabieranie przez dzieci telefonów komórkowych, gier elektronicznych, dużej ilości zabawek (dodatkowy bagaż z zabawkami nie jest wskazany !!!) i innych wysoko wartościowych rzeczy, np. aparatów fotograficznych, komputerów, samochodów zdalnie sterowanych itp.

PIENIĄDZE – KIESZONKOWE – 2 KOPERTY

Imieniem i nazwiskiem dziecka podpisujemy dwie koperty.

Pieniądze kieszonkowe trafią do „banku obozowego”, o którym mowa na zebraniu.